Ο Δήμος Αναβύσσου διοργανώνει την Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2009 και ώρα 11:00 π.μ. στη συνεδριακή αίθουσα του ξενοδοχείου Plaza Resort (παραλία Αναβύσσου) ενημερωτική ημερίδα με θέμα «Αλκοολισμός και Εφηβεία».
Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Φαρμακευτικής Εταιρείας Ελλάδος (Φ.Ε.Ε.).
Έναρξη εργασιών – Χαιρετισμοί από το δήμαρχο Αναβύσσου Σάββα Γκεράλη και την αναπληρώτρια δήμαρχο Αναστασία Τσιακάλου. Εκ μέρους της Φαρμακευτικής Εταιρείας Ελλάδος, ο Γ. Ραφτόπουλος, φαρμακοποιός. «Φαρμακολογία και Τοξικολογία του Οινοπνεύματος» Μάνια Στεφανίδου – Λουτσίδη, αναπληρώτρια καθηγήτρια τοξικολογίας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών. «Αιτιοπαθογένεια του αλκοολισμού (ατομικοί και κοινωνικοί παράγοντες)» Χρήστος Ξανθόπουλος, φαρμακοποιός, μετεκπαιδευθείς στην Κοινωνική Κλινική Ψυχολογία Εξαρτήσεων στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης. «Ο ρόλος του φαρμακοποιού και του εκπαιδευτικού στην πρόληψη και αντιμετώπιση του αλκοολισμού στην εφηβεία» Συμμετέχουν:
Θα ακολουθήσει συζήτηση, την οποία θα συντονίσει ο καθηγητής Φαρμακευτικής Πανεπιστημίου Αθηνών, Ν. Χούλης.
Για πληροφορίες: Γ. Ραφτόπουλος, τηλ.: 210 6431074
|
«Φαρμακολογία και Τοξικολογία του Οινοπνεύματος»
28/1/2009
Ημερίδα του Δήμου Αναβύσσου και της Φ.Ε.Ε. στις 8/2/2009
Διαβάστε επίσης
25/7/2024 11:21:37 μμΣτο +1% συγκρατήθηκε ο τζίρος για τα οnline φαρμακεία το 1ο εξάμηνο του 2024
Η μέση έκπτωση προϊόντων ήταν 38% επί της ΠΛΤ πώλησης
25/7/2024 11:07:21 μμΥπογράφτηκε η σύμβαση ΗΔΙΚΑ-ΠΦΣ
Ορίζει ότι μπορεί να εφαρμοστεί και σε άλλες δράσεις δημόσιας υγείας